یک تولیدکننده ابر و اسفنج گفت: کارخانه من به مدت 3 ماه است که نتوانسته حقوق کارگرانش را بدهد و من از این مسئله بسیار شرمنده هستم و عامل اصلی آن را هم اقتصاد بیمار ایران و عدم رسیدگی مسئولین می دانم.

سعید صفایی رئیس یک کارخانه تولید ابر و اسفنج در گفتگویی عنوان کرد: خوشبختانه صنعت ابر و اسفنج پس از چندی در ایران تقریبا بومی شده است و کارخانه های فعالی در این زمینه داریم اما به دلیل سیاست های غلط اقتصادی همه این کارخانه دچار مشکل شده اند.
وی اذعان کرد: در حال حاضر اکثر کارخانه های ابر و اسفنج سازی به جدیدترین تکنولوژی روز دنیا مجهز هستند اما شرایط خوبی برای تولید آن ها و همچنین بازار مناسب فراهم نیست.
این تولید کننده افزود: یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان ابر و اسفنج معضل مواد اولیه است طوری که تولید کنندگان مجبور می شوند به به شرکت های چینی سفارش واردات مواد اولیه بدهند در صورتی که مقدمات تولید آن در کشور ما فراهم است.
وی ادامه داد: صنعت ابر و اسفنج نسبت به دیگر صنایع در ایران از وضعیت خوبی برخوردار است اما باتوجه به اینکه این صنعت پر بازده هست وضیعت ما نسبت به دیگر کشورها خیلی ضعیف است.
صفایی تصریح کرد: از ابتدای امسال به دلیل مشکل نقدینگی نتوانستم حقوق 3 ماه کارگران کارخانه ام را بپردازم و علاوه بر آن مزایای آنها اعم از بیمه را همه نتوانستم پرداخت کنم و این امر بسیار من را آشفته کرده است.
وی بیان کرد: با توجه به پتناسیل و محصولاتی که در زمینه صنعت ابر و اسفنج داریم خیلی راحت می توانیم صادرات خوبی داشته باشیم اما رقبای ما مخصوصا چینی ها محصولاتشان را به دلیل هزینه های کمتر با قیمت کمتری در اختیار خریداران خارجی قرار می دهند و این مسئله بازار ما را از بین می برد.
این تولید کننده ابر و اسفنج عنوان کرد: کارخانه های تولید ابر و اسفنج در زمینه حامل های انرژی مصارف بسیار بالایی دارند و هزینه های آن توانسته کارخانه داران را از پا در بیاورد.
وی ادامه داد: از زمانی که یارانه های حامل های انرژی برای واحدهای صنعتی برداشته شد و در مقابل هیچ کمک نقدی هم به کارخانه ها نشد وضعیت مدیران کارخانه های ابر و اسفنج بسیار وخیم شد و مبالغ بالای قبض های حامل های انرژی کارخانه ها را تا مرحله ورشکستگی برد.

درباره maral-admin

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *